Home / اخبار تکنولوژی / رجیستری موبایل و محدودیت‌های جدیدی که آشکار می‌شود

رجیستری موبایل و محدودیت‌های جدیدی که آشکار می‌شود

با گذشت زمان، جرئبات بیشتری از طرح موسوم به رجیستری آشکار می شود که با هدف مقابله با قاچاق گوشی اجرا خواهد شد

سخت‌گیری‌های رجیستری برای گوشی‌های مسافری در حالی که وضعیت اجرای طرح رجیستری در حاله ای از ابهام قرار دارد جزییات جدیدی از این طرح منتشر شده که نشان می‌دهد حتی گوشیهای مسافری مشمول اجرای این طرح می‌شوند و باید هزینه بسیار بالایی برای آنها پرداخت شود.
به گزارش فارس در این دسته از گوشی‌ها، مسافر هنگام وارد شدن به کشور باید برای ثبت گوشی خود، هزینه ای بیش از هزینه رسمی واردات گوشی را پرداخت کند.
همچنین طبق پیش بینی این طرح، فروشنده موظف است در آخرین مرحله (بعد از انتخاب نهایی مشتری) اجازه دهد مشتری سیم کارت در گوشی بگذارد و اصالت گوشی را استعلام کند و اگر قصد دارد همان سیم کارت را به گوشی جدید متصل کند، کد دستوری ثبت سیم کارت را ارسال کند. این کار باعث خواهد شد در صورتی که گوشی رجیستر نباشد فروشنده آن را تعویض کند.
محدودیت دیگر در طرح رجیستری درمورد خرید و فروش موبایل است به نحوی که فروشنده باید درخواست فروش به سیستم رجیستری پیامک کند به معنای دیگر در هنگام فروش نیز فروشنده با ارسال پیامکی اعلام می‌کند که قصد واگذاری گوشی خود را دارد.
این مراحل به این معنی است که هر سیم‌کارت برای فعال شدن در یک گوشی لازم است جزء سیم‌کارت‌های ثبت شده برای آن گوشی باشد که در نتیجه برای مواردی مانند تست یک سیم‌کارت کار پیچیده می شود.
گفتنی است طرح رجیستری موبایل پیش از این یک بار حدود ده سال با هدف حذف قاچاق از بازار اجرایی شد اما شکست خورد و صرفا هزینه‌های گزاف و دردسرهای زیادی را به خریداران موبایل در داخل کشور تحمیل کرد.

گفتنی است طرح رجیستری موبایل پیش از این یک بار حدود ده سال با هدف حذف قاچاق از بازار اجرایی شد اما شکست خورد و صرفا هزینه‌های گزاف و دردسرهای زیادی را به خریداران موبایل در داخل کشور تحمیل کرد.

مطلب پیشنهادی

رجیستری

مبارزه با عرضه و فروش گوشی‌های قاچاق از اول مهرماه

مهر نوشت: اتحادیه دستگاههای مخابراتی و ارتباطی از اجرای طرح مبارزه با عرضه و فروش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *